To jakie buty nosisz wpływa na powstawanie cellulitu

10 kwietnia 2017
cellulit.png

Zobacz co jeszcze sprzyja powstawaniu skórki pomarańczowej!

To jakie buty nosisz wpływa na powstawanie cellulitu. Przyczyną jego powstawania są zaburzenia mikrokrążenia. Poprzez utrudniony przepływ krwi tworzą się zastoje i obrzęki, toksyny nie są odprowadzane i gromadzą się w tkance tłuszczowej, powodując przerost jej komórek. Według badań, osobami predysponowanymi do jego występowania są kobiety rasy białej. Problem ten szczególnie dotyczy kobiet ze względu na specyficzną budowę tkanki łącznej o cienkich przegrodach prostopadłych w stosunku do skóry oraz przez czynniki hormonalne, czyli wysoki poziom estrogenów. Nie mamy na to wpływu, ale możemy podjąć zachowania zapobiegające pogarszaniu się mikrokrążenia.

Oto one:

  • szpilki wkładaj okazjonalne
  • nie noś obcisłej odzieży
  • nie jedz słodyczy i produktów przetworzonych
  • unikaj jedzenia produktów o wysokim poziomie antybiotyków i hormonów
  • ruszaj się
  • pij wodę
  • ogranicz kawę i herbatę
  • zrezygnuj z alkoholu i papierosów

 

Twoja praca wymaga trybu siedzącego lub stojącego? Postaraj się robić krótkie spacery co godzinę. Idealnym rozwiązaniem jest również bieganie, rower, basen i inne aktywności.

 

Pielęgnacja domowa

W walce z cellulitem nie bez znaczenia jest codzienna pielęgnacja. Warto stosować balsam, masło lub serum do ciała redukujące cellulit i ujędrniające. Należy regularnie wykonywać peeling ciała, co pobudza krążenie, złuszcza martwy naskórek, wygładza i sprawia, że zastosowane następnie preparaty głębiej wnikają. Sprawdź nasz przepis na domowy peeling:

http://pro-estetica.pl/jak-zrobic-domowy-peeling/

 

Pielęgnacja gabinetowa

Nasz sposób na cellulit to karboksyterapia, która posiada klinicznie potwierdzoną skuteczność w redukcji cellulitu do 89%! Zabieg ten polega na iniekcji dwutlenku węgla, co zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych. Bezpieczeństwo zapewnia użycie gazu, który naturalnie występuje w naszym organizmie i jego nadmiar usuwany jest na drodze wymiany gazowej. Komórki tłuszczowe są niezwykle wrażliwe na CO2 i pod jego wpływem dochodzi do powstania kwasu węglowego, który je rozpuszcza. Po zabiegu zostaje wydalony tłuszcz, co jest następstwem zwiększonego ukrwienia i metabolizmu. Zmniejszona ilość komórek tłuszczowych, odnowiona i uelastyczniona skóra przez zwiększoną produkcję kolagenu prowadzi do poprawy wyglądu i zmniejszenia efektu „skórki pomarańczowej”.

http://pro-estetica.pl/oferta/cialo/cellulit/

 

 

Powstawanie cellulitu można ograniczyć!

Wszelkie prawa zastrzeżone - PRO-ESTETICA © 2016. PRO-ESTETICA