5 najczęstszych błędów w pielęgnacji skóry. Sprawdź, czy tego nie robisz!

5 kwietnia 2017
Pielęgnacja.png

Codzienna pielęgnacja skóry może wydawać się mało istotna. W rzeczywistości to, jak się z nią obchodzimy i jakie mamy nawyki pielęgnacyjne, znacząco wpływa na jej kondycję. Odpowiednio dobrane kosmetyki i troska o stan skóry pozwala dłużej zachować młodość oraz świeży i zdrowy wygląd.

W zależności od rodzaju cery i wieku należy stosować odpowiednio dobrane kremy na dzień i na noc, krem pod oczy, preparaty do mycia i tonizacji skóry, a także właściwy peeling. Być może masz kilka nawyków, które pomimo dobrze dopasowanych preparatów, wpływają na twoją skórę negatywnie. Przeczytaj poniższą listę i sprawdź czy tego nie robisz:

Najczęściej popełnianie błędy:

  • spanie w makijażu – po imprezie lub ciężkim dniu jesteś tak zmęczona, że nie masz siły zmyć makijażu? Zmuś się! Takie zaniedbanie powoduje szybsze starzenie, obniżenie nawilżenia oraz może prowadzić do przewrażliwienia i chorób skóry.
  • Używanie toniku z alkoholem – po umyciu skóry odpowiednim preparatem używasz toniku (to super), sprawdź jednak czy w jego składzie nie ma alkoholu. Zawarty w toniku wysusza skórę, pozbawia ją ochronnego płaszcza i podnosi pH.
  • Brak kremu na dzień – masz skórę z tendencją do przetłuszczania i wydaje ci się, że po zastosowaniu kremu na dzień będzie się bardziej błyszczała, masz uczucie zapchania? W takim wypadku nie rezygnuj z kremu całkowicie, poszukaj innego o lżejszej konsystencji. Po myciu i tonizowaniu skóra przeważnie nie jest dostatecznie nawilżona i potrzebuje kremu. Unikanie jego stosowania może prowadzić do jej przesuszenia (co z kolei może powodować większe wydzielanie sebum i wpadasz w błędne koło).
  • Stosowanie produktów różnych marek – czasami tonik, który zastosujesz po umyciu skóry może mieć w składzie substancję, która zablokuje albo zniesie działanie składników kremu. W związku z tym, warto stosować produkty z jednej serii, żeby mieć pewność, że zadziałają prawidłowo.
  • Gorące kąpiele – są bardzo przyjemne, ale niestety prowadzą do przesuszenia i podrażnień skóry.

 

Nie wiesz jakiej pielęgnacji potrzebuje twoja skóra? Zapisz się na bezpłatne badanie: tel. 793 70 72 72.

http://pro-estetica.pl/oferta/twarz/badanie-skory/

Codzienna pielęgnacja skóry

Wszelkie prawa zastrzeżone - PRO-ESTETICA © 2016. PRO-ESTETICA